MozaikAnya

DIY fitness, avagy 5 sporteszköz fillérekből

Amikor kerek 30 nappal ezelőtt belevágtam a 100 napos diéta-kihívásba, viszonylag gyorsan sikerült összeraknom egy pénztárca- és családbarát edzéstervet. Igen ám, de kiegészítőnek bármennyire is jó és változatos edzésvideókat találtam (a kedvenceimet te is megtalálod itt), már az első nap belefutottam a problémába, miszerint a legtöbb videóhoz bizony különböző eszközökre van szükség. Nekem viszont az elmúlt években elkopott valahogy az összes. Pedig esküszöm, volt még lábsúlyom is (lehet, hogy valamelyik gyerek megette?), meg speckó gumiszalagom, most meg mindössze egy gyerekméretű polifómot sikerült előásnom a szekrény mélyéről…

A projekbe pont hó végén kezdtem bele, úgyhogy nem éreztem szükségességét, hogy beruházzak a legfontosabbakra. De egy anya találékony, és mindent meg tud oldani, ha nagyon akar, nem igaz? Most megosztom veletek is, hogy hogyan alakíthatjátok át edzőteremmé a háztartásotokat. 

1. Step pad 

forsiktig-ikea

A legtöbb comb és popsi edzéshez elengedhetetlen kellék a step pad, ami amellett, hogy baromi drága, rengeteg helyet is foglal. Szóval, nekem tökéletesen megfelel a gyerek fürdőszobai fellépője is. Ezekből a legolcsóbbnak is csúszásgátlós az alja, stabilak, elbírják egy felnőtt súlyát is, és pont ideális magasságban vannak. Oké, ráfeküdni nem lehet kényelmesen, de azon kívül, bármilyen gyakorlatot biztonságosan el lehet rajta végezni. Hasonlóan jó a sámli vagy a puff, de ezek kevésbé stabilak, érdemes tesztelned, hogy mennyire könnyen csúszkálnak, mielőtt nagyon belelendülsz, és pofára esés lesz a dologból. 

2. Súlyzó 

nanna-oxysport-viz-0-5l

Igen, tudom, hogy ez sem a spanyolviasz feltalálása, de a kézisúlyzó szerintem az egyik legkevésbé kifizetődő eszköz, főleg, ha még nagyon az elején vagy. Egy olyan nőnek, aki legfeljebb a csipszet emelgette eddig a szájához (én), nagyjából egy félkilós súlyzóval kell kezdenie, és az edzettségétől függően maximum 5 kilós súlyokig eljutnia. Az első időszakban elég gyors a fejlődés, így a fél kilóstól a két-három kilósig pillanatok alatt eljut az ember. Viszont kinek van pénze és helye ennyi súlyzót venni/tartani? Szóval, ha nem nyitod meg a saját fitnesz termed, eleinte csináld a gyakorlatokat súlyzó nélkül, majd egy félliteres ásványvizes palackkal. A legtutibb, ha veszel egy súlyzó alakú ásványvizet (1/2 kg), és, ha már azt is kevésnek érzed, akkor feltöltöd homokkal (kb 1 kg) majd vizes homokkal (kb 1,5). És, ha már ez sem kottyan meg, akkor vehetsz egy két vagy három kilós kézisúlyzót.

 

3. Kisméretű Pilates labda

12119Nem a nagy fittballról beszélek – azt sajnos be kell szerezned, ha valódi, hatékony edzést szeretnél -, hanem arról a kis, puha lasztiról, amit a mélyizmok megdolgoztatására használnak, főleg a Pilates során. (De kanapén ülve, tévézés közben is klasszul át lehet vele mozgatni a mellizmokat vagy a combot…) Én egyszerűen leeresztettem a gyerekek egyik gumilabdáját a százból, míg elég puha nem lett ahhoz, hogy kényelmesen össze tudjam nyomni. Érdemes a rosszabb minőségű gumilabdát felhasználni erre a célra, amelyik ugyanis túl vastag gumiból készült, nehezebben nyomható össze még kissé leeresztve is. 

 

4. Gumikötél 

prod_13170_1

A gumikötél nem foglal nagy helyet, és már 2-3 ezer forintért jó minőségűt lehet vásárolni, de, ha csak egy-egy gyakorlat esetén van rá szükséged, felesleges megvenni. Feltéve, ha a gyereknek van otthon ugráló gumija. Tudjátok, olyan, amivel a suli udvarán gumiztunk gyerekkorunkban. Nem olyan szuper, mint egy jó gumikötél, de sufnituningnak ez is megteszi.

 

+1 Ugrókötél

 ugrokotel

Szedd el a gyerektől, és hajrá. Az egyik legjobb kardio edzés, fél óra alatt 350 kalóriát éget el. Na jó, nyilván egyikünk sem tud elsőre 30 percet ugrókötelezni, de bemelegítésnek 5 perc is megteszi.    

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!